REKLAMA

W górach większość szlaków turystycznych jest drożna

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wydała komunikat o stanie szlaków turystycznych na najbliższe dni.

Większość odcinków szlaków jest drożna, te mniej uczęszczane są nieprzetarte. Śnieg twardy, zmrożony, w wielu miejscach występują oblodzenia.

g (2)

– Grubość pokrywy śnieżnej mocno zróżnicowana od 20 cm do 150 cm narastająca wraz ze wzrostem wysokości. Do wędrówek niezbędne są raczki. Na niektórych fragmentach szlaków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność – apeluje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

g (4)

Dyrekcja przypomina, że droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking Bukowiec, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu przejezdna tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną. Dalej zalecany jest przejazd samochodem z napędem 4×4. Natomiast turystów wybierających się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej prosi o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza „Nad Roztokami”.

g (1)

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy
Fot. AZS/WZ

13-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)