REKLAMA

Zima na połoninach, wiosna w dolinach. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z Bieszczad

BIESZCZADY. Śniegu w Bieszczadach można szukać jedynie pod połoninami i na niektórych stokach narciarskich. W dolinach panuje wiosenna aura, choć jak zapowiadają synoptycy już niedługo ma to się zmienić.

Po świętach w górach nie zostało wielu turystów. Parkingi przy wejściach na główne szlaki turystyczne dzisiaj przed południem były prawie puste i bardzo oblodzone.

– Powierzchnie parkingów pokryte są grubą warstwą lodu i bardzo śliskie. Prosimy o ostrożność oraz przemieszczanie się po płycie parkingu w raczkach – ostrzega Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

c2

Miejscami oblodzone są też drogi, szczególnie w miejscach zacienionych. W najwyższych partiach połonin grubość pokrywy jest zmienna, kształtuje się w przedziale od 20 do 150 cm w miejscach z nawianym śniegiem. Stoki południowe są częściowo wytopione. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR.

AZS/WZ
Fot. AZS/WZ


27-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)