REKLAMA

Warunki do uprawiania turystyki w Bieszczadach są dobre

BIESZCZADY. Przed nami ostatni weekend roku. Wiele osób wybierze się na bieszczadzkie połoniny. Wszystkim życzymy udanych wejść i powrotów z najpiękniejszych gór w Polsce.

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość odcinków jest drożna. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana i waha się od 20 cm do 100 cm w miejscach nawianych. Śnieg w piętrze leśnym jest mokry oraz grząski, a w piętrze połonin twardy i zmrożony. Możliwe jest występowanie oblodzeń na podejściach.

 – Przed wyruszeniem na szlak koniecznie zabierzcie ze sobą kijki oraz raczki. Ułatwi wam to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem. Powierzchnie parkingów pokryte są grubą warstwą lodu i bardzo śliskie. Prosimy o ostrożność oraz przemieszczanie się po płycie parkingu w raczkach. Z uwagi na oblodzenie drogi mogą występować utrudnienia z dojazdem na parking w Bukowcu, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu. Odradzamy dojazd pojazdami bez napędu 4×4. Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu – apeluje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

akt (9)Na zdjęciu Połonina Wetlińska

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

 Fot. AZS/WZ

Źródło: Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego

29-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)