REKLAMA

Małgorzata Chmiel Laureatką 10 edycji konkursu “Ambasador Wschodu”

Na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim 18 listopada br. ogłoszono Ambasadorów Wschodu w ramach jubileuszowej 10 edycji konkursu. Wyłoniono siedmiu laureatów spośród 25 nominowanych w dziedzinach: projekt, turystyka, samorządność, przedsiębiorczość, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz nauka. Przyznano jeden tytuł honorowy, trzy wyróżnienia oraz jedną nagrodę specjalną. Najliczniejsze grono tegorocznych wyróżnionych reprezentuje lub jest związane z woj. lubelskim.

PA147283-scaled_2

W Konkursie o Tytuł Ambasadora Wschodu po raz dziesiąty doceniono osoby, podmioty i instytucje działające na obszarze Polski wschodniej oraz jej pogranicza, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego regionu. Zgłoszenia oceniała Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli nauki, kultury, sztuki, mediów, samorządu oraz organizacji i inicjatyw społecznych. Po raz drugi w historii Ambasadora Wschodu podczas obrad rozpatrywano kandydatów nominowanych społecznie. W tej edycji nagrodę specjalną przyznawali przedstawiciele mediów.

W kategorii „Samorządność” w której wygrała Małgorzata startowało 6 osób i organizacji :
1. Stowarzyszenie 100-lecia Kobiet (reg. podlaski)
2. Kinga Sosińska, Wójt Gminy Stanisławów (reg. mazowiecki)
3. Katarzyna Głąb – Sołtys Modliborzyc (reg. lubelski)
4. Jacek Grzegorzak – Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko (reg. podkarpacki)
5. Małgorzata Chmiel, liderka społeczna (reg. podkarpacki)
6. Grzegorz Ostrowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Dębe Wielkie (reg. mazowiecki)

ambasador-zdj-ogolne

Od dziesięciu lat szukamy osób, projektów i inicjatyw, które zasługiwałyby na tytuł Ambasadora Wschodu lub wykazywały potencjał do takiej nominacji, i je znajdujemy. To największy sukces tej dekady – wciąż odrywamy prawdziwe perły i nieszlifowane diamenty, obserwujemy ewolucje i rozwój wielu podmiotów na przestrzeni lat i jesteśmy naprawdę dumni, że tutaj na wschodzie powstają rzeczy godne uwagi i promocji w innych zakątkach naszego kraju, a także poza jego granicami. Możemy czerpać z tego dziedzictwa” – mówił Daniel Parol, pomysłodawca i Sekretarz Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

Najwięcej nagród i wyróżnień w tegorocznym konkursie Ambasador Wschodu otrzymali przedstawiciele woj. lubelskiego i osoby z nim związane – pięć statuetek i jedno wyróżnienie. Tytuł Ambasadora Wschodu i dwa wyróżnienia trafiły do woj. podlaskiego, dwóch laureatów pochodzi lub jest związanych z woj. podkarpackim, a jeden reprezentuje woj. świętokrzyskie.

Ambasadorzy Wschodu w edycji 2023:

Projekt – Paśny Buriat (zw. z woj. podlaskim)

Turystyka – Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (woj. podkarpackie)

Samorządność – Małgorzata Chmiel (woj. podkarpackie)

Przedsiębiorczość – AGAZI (zw. z woj. lubelskim)

Społecznie odpowiedzialny – Stowarzyszenie Dla Ziemi (woj. lubelskie)

Kultura i sztuka – Zespół redakcyjny czasopisma „Akcent” (woj. lubelskie)

Nauka – dr hab. inż. prof. PL Joanna Pawłat (woj. lubelskie)

Nagroda specjalna – Bohdan Zadura (woj. lubelskie)

Tytuł Honorowego Ambasador Wschodu – Wiesław Myśliwski (zw. z woj. świętokrzyskim)

„Ambasadorowie Wschodu to szlachetny korpus dyplomatyczny złożony z tych, którzy z godnym najwyższego szacunku i uznania uporem wnoszą szczególnie cenny i twórczy wkład w dziedzictwo przedsiębiorczości Polski Wschodniej. Nic nie buduje tożsamości i dumy wspólnoty lokalnej lepiej niż dokonania ludzi, którzy nie oglądając się na innych sami tworzą swoją Małą Wielką Ojczyznę.”

Leszek Stafiej Dziennikarz

źródło:Gmina Brzozów


27-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)